Please activate JavaScript!
Please install Adobe Flash Player, click here for download

Snovi mladih 17

09 list učenika OŠ „Čavnik“ Čava K antonalno takmičenje iz informatike za učenike osnovnih škola sa područja Unsko-sanskog kantona je održano 14. aprila 2016. godine, u Cazinu. Domaćin ovog takmičenja bila je OŠ “Cazin 1”. Bila je ovo prilika za druženja i nova upoznavanja između učenika, ali i njihovih mentora. Ovo takmičenje se odvija iz dva dijela: prvo učenici rade test iz teorije, a potom prelaze u informatičke kabinete gdje rješavanju zadatke iz programiranja u nekom od programskih jezika. Učešće na takmičenju je uzelo 30 učenika iz 22 osnovne škole sa područja Unsko- sanskog kantona, a takmičenju su prisustvovali i predstavnici Pedagoškog zavoda USK. Općinu Bužim predstavljali su učenici OŠ “Čavnik” Čava: Edin Šahinović, Lejla i Dželila Salkić. Prvo mjesto, sa najviše osvojenih bodova, osvojio je učenik OŠ “Ključ” iz Ključa, Alen Hodžić. Učenik OŠ “5. oktobar” iz Sanskog Mosta. Armano Merdžić, zauzeo je drugo mjesto, dok je treći bio Tarik Beganović, učenik OŠ “Cazin 2” iz Cazina. Predstvavnik općine Bužim i učenik OŠ “Čavnik” Čava, Edin Šahinović na ovom takmičenju je zauzeo četvrto mjesto što je za općinu BUžim u ovom takmičenju najveći uspjeh. Edinu i njegovom mentoru čestitamo na ovom fantastičnom uspjehu i želimo puno sreće u budućem radu. Edin Šahinović zauzeo 4. mjesto na kantonalnom takmičenju iz informatike U subotu, 14. maja 2016. godine, u organizaciji Crvenog križa USK i Crvenog križa općine Bužim, je održano XIX kantonalno takmičenje iz prve pomoći za učenike osnovnih i srednjih škola sa područja USK. Domaćin ovom takmičenju je bila Osnovna škola „Čavnik“ Čava, a ukupno je bilo prijavljeno 12 ekipa, i to 5 omladine (srednja škola) i 7 podmlatka (osnovna škola). Općinu Bužim predstavljali su Mješovita srednja škola „Bužim“ i Osnovna škola „Čavnik“. Nakon intoniranja državne himne i predstavljanja ekipa, prisutnima su se obratili organizatori i domaćin ovog takmičenja. Ibro Šahinović u ime domaćina je poželio dobrodošlicu svim učesnicima rekavši da su u ovom takmičenju svi pobjednici. Takmičenje je otvorenim proglasio Husein Kličić, predsjednik Crvenog križa USK, nakon čega su sve ekipe upućene u sobe za izolaciju. Svaka ekipa polagala je ispit na tri poligona koja su ocjenjivala po trojica sudija. Vježba na svakom poligonu je trajala maksimalno 10 minuta. Završetkom takmičenja uslijedila je ceremonija proglašenja pobjednika u kategoriji omladine i podmlatka. Najbolja ekipa prve pomoći u kategoriji omladine je ekipa Crvenog križa Grada Bihaća koja je zauzela prvo mjesto, a ekipa Crvenog križa općine Cazin je bila prva u kategoriji podmlatka. Ekipe Crvenog križa općine Bužim su zauzele treće (omladina) i šesto (podmladak) mjesto. Pobjednici ovog takmičenja će biti predstavnici Crvenog križa USK na federalnom takmičenju koje će se održati 21. maja 2016. godine u Bihaću.