Please activate JavaScript!
Please install Adobe Flash Player, click here for download

Snovi mladih 17

17 list učenika OŠ „Čavnik“ Čava I ove godine je održano školsko takmičenje u nogometu za učenike od VI do IX razreda. Organizator ovog takmičenja je bio nastavnik tjelesnog i zdravstvegog odgoja u OŠ “Čavnik”, Nermin Abazović. Prije početka turnira, izvučeni su parovi za prvi krug, a igralo se sistemom izbacivanja. Da je nogomet igra u kojoj nema izrazitih favorita, i da svako svakoga može pobjediti, dokazalo je i ovo takmičenje. Od samog početka dešavala su se iznenađenja, pa je takmičenje do samog kraja bilo više nego uzbudljivo. Na opće iznenađenje u polufinalu su se našla dva šesta razreda, koja su prethodno pobjedila starije od sebe. Za njih je i to bio veliki uspjeh, ali kako kažu nisu željeli da se predaju bez borbe. Izašli su na mejdan sa “boljim” od sebe i vjerom u sebe, te ostvarili još veći uspjeh. Ekipa VI1 pobjedila je ekipu VIII1 nakon boljeg izvođenja sedmeraca, a VI2 je bio bolji od ekipe IX1. Finalna utakmica ništa manje nije bila uzbudljiva. Obje ekipe igrale su sa velikim oprezom, bilo je velikih šansi, ali i velikih promasaja. Sa tribina je odjekivalo gromoglasno navijanje. I kad se činilo da će se i ova utakmica odlučivati izvođenjem udaraca sa 7 metara, Anes Kovačević, učenik VI1 razreda je postigao nevjerovatan gol sa pola stadiona i time svoju ekipu doveo u vodstvo. Ekipa VI2 je nakon primljenog gola sve karte bacila u napad, ali više nije bilo vremena za izjednačenje. Sudija je posljednjim zviždukom označio kraj utakmice, i uslijedilo je veliko slavlje. NOGOMET-školsko takmičenje Najbolja ekipa VI 1 Kraljica svih sportova –atletika je bila povod da se učenici triju osnovnih škola sa područja općine Bužim okupe 21. aprila 2016. godine u Bužimu. Najbolji trkači na kratke i duže staze, bacači kugle i skakači u dalj su međusobno odmjeravali snage, a cilj je bio pobjediti i na taj način steći pravo da svoju općinu predstvaljaš na kantonalnom takmičenju. Predstavnici naše škole su bili dosta uspješni, vrativši se sa takmičenja sa 3 prva, 5 drugih i 2 treća mjesta. Arnel Mustafić, 1. mjesto, bacanje kugle Adis Šahinović, 1. mjesto, skok u dalj Minela Salkić, 1. mjesto, trčanje 600 m Armin Kovačević, 2. mjesto, trčanje 800 m Adis Šahinović, 2. mjesto, trčanje 100 m Nadija Isaković, 2. mjesto, bacanje kugle Medina Dizdarević, 2. mjesto, trčanje 100 m Medina Dizdarević, 2. mjesto, trčanje 300 m Sara Suljadžić, 3. mjesto, skok u dalj Arnel Mustafić, 3. mjesto, trčanje 400 m Predstavnik naše škole Edin Šahinović prvo mjesto u stonom tenisu, a ženska ekipa u šahu zauzela prva tri mjesta Već tradicionalno učenici triju osnovnih škola sa područja općine Bužim se takmiče u raznim sportskim disciplinama. Ova takmičenja provodi Udruženje padagoga tjelesnog i zdravstvenog odgoja općine Bužim koje je za ovu školsku godinu usvojilo kalendar takmičenja. Prvo sportsko općinsko takmičenje u ovoj školskoj godini održano je 27. novembra 2015. godine u disciplinama stoni tenis i šah za dječake i djevojčice. Domaćin ovog takmičenja bila je Osnovna škola “Konjodor” sa Konjodora. Svaku školu predstavljala su po tri takmičara u svakoj disciplini. Od naših predstavnika najuspješniji je bio Edin Šahinović koji je u veoma teškoj konkurenciji zauzeo prvo mjesto u stonom tenisu za dječake. U ovoj disciplini drugo i treće mjesto pripalo je učenicima OŠ “Bužim”, Kenan Mahmić i Amar Duraković. Predstavnice naše škole u šahu, Lejla Salkić, Zinajda Dizdarević i Hazreta Dizdarević, u potpunosti su potukle svoju konkurenciju i osvojile sva tri mjesta.